5 érv a Liberty Linux mellett

Share
Share

A vállalatok számára kihívásokat okozhat a nyílt forráskódú környezetekben, hogy naprakész és könnyen karbantartható Linux-rendszereket használjanak – különösen akkor, ha olyan disztribúcióval rendelkeznek, mint például a CentOS 7, amelynek életciklusa júniusban véget ért. Többek között erre a problémára is megoldást kínál a SUSE Liberty Linux.

A Liberty Linux lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy megtartsák az általuk preferált Linux operációs rendszert (például CentOS vagy RHEL), és közben a biztonsági javításokat, karbantartási frissítéseket, illetve technikai támogatást a SUSE-tól vegyék igénybe.

2024. október 31-ig egy különleges verzió is elérhető a termékből SUSE Liberty Linux Lite for CentOS 7 néven, amellyel a SUSE kifejezetten a CentOS 7 felhasználóknak kíván támogatást nyújtani, mivel ennek a változatnak a hivatalos támogatása 2024. június 30-ával megszűnt.

Felmerülhet a kérdés, hogy a számos disztribúció közül miért pont a SUSE Libery Linuxot érdemes választani. Erre az esetre van öt jó érvünk:

Migrálás nélkül használható

A SUSE Liberty Linux lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy a már meglévő RHEL7 és CentOS szolgáltatásokat használják, miközben egységes támogatást nyújt a heterogén IT-környezetek kezeléséhez. Ez azt jelenti, hogy nincs kockázatos migráció, ezáltal a működésben sem lesz fennakadás, és a szakembereket sem kell átképezni. A SUSE ráadásul folyamatosan szem előtt tartja a biztonságot, ezért rendszeres időközönként, proaktív módon ad ki biztonsági javításokat és frissítéseket a leggyakoribb sebezhetőségekkel szemben.

Teljes kompatibilitás

A SUSE Liberty Linux és annak frissítései teljes mértékben kompatibilisek a RHEL jelenleg támogatott és ma elérhető verzióival, valamint a CentOS disztribúcióval, így a RHEL vagy CentOS rendszeren futó alkalmazások azonos teljesítményt és funkcionalitást biztosítanak a SUSE Liberty Linuxon is.

Professzionális támogatás

A SUSE 1992-ben adta ki első Linux-disztribúcióját, így több mint 30 éve a nyílt forráskódú technológiák úttörője. A cég jelentős szerepet vállal a nyílt forráskódú közösségekben, és komoly szoftvermérnöki gárdával dolgozik, amelynek tagjai jól értenek az open source-hoz. Ennek köszönhetően nagyvállalati szintű, professzionális támogatást nyújtanak.

Support a teljes infrastruktúrához

A SUSE képes többféle Linux rendszert is kezelni. A vállalat tisztában van vele, hogy a legtöbb szervezet heterogén megoldásokkal működik. A heterogén Linux-környezetek kezelése és támogatása pedig nehéz, összetett és időigényes lehet. A SUSE Manager azonban leegyszerűsíti ezt a feladatot, mivel lehetővé teszi, hogy egyetlen vezérlőpulton keresztül kezelhessenek akár 16 különféle Linux-disztribúciót. Emellett a SUSE-nál világszínvonalú support csapat érhető el, amely nemcsak a SUSE Linux Enterprise Serverhez, de más disztribúciókhoz is képes támogatást nyújtani.

Szakértelem helyben

A SUSE olyan szakértelmet kínál, amely segít eligazodni a vállalatoknak a nyílt forráskódú környezetekben. A magyarországi szervezetek közvetlenül fordulhatnak a hazai képviselethez, ahol magyar nyelvű gyártói support szolgáltatásban részesülhetnek. Magasan képzett, komoly szakmai tapasztalattal rendelkező mérnökeink mindenben ügyfeleink rendelkezésére állnak és képesek támogatást nyújtani a teljes környezethez, beleértve a RHEL, CentOS, SLES és Liberty rendszereket is.

Share
(Visited 6 times, 1 visits today)
Avatar photo
288 views