Dwa nowe systemy SUSE do dostarczania aplikacji oparte technologiach kontenerów, Cloud Foundry i Kubernetes
Kontenery dają nam niespotykaną dotąd łatwość wdrażania aplikacji, przenoszenia pomiędzy różnymi środowiskami (wirtualnymi, lokalnie/w chmurze), skalowania i administrowania nimi. Dlatego SUSE wprowadza na rynek nową wersję platformy Container as a Service (2.0) do zarządzania kontenerami i aplikacjami w kontenerach. To jednak nie koniec. Jeszcze w tym roku pojawi się zupełnie nowy produkt – platforma SUSE Cloud Application. To oparte na Cloud Foundry i Kubernetes środowisko do dostarczania aplikacji, które znacznie uprości zarządzanie cyklem życia tradycyjnych i nowych aplikacji dostosowanych do środowisk chmurowych.
Każda firma musi szukać nowych sposobów na sprawne dostosowywanie się do potrzeb rynku. Dział IT może w tym pomóc np. przez szybsze dostarczanie aplikacji biznesowych klientom, dostawcom czy pracownikom. W tym celu wdrażane są nowe architektury, procesy i całe rozwiązania informatyczne stworzone z myślą o przyspieszeniu pracy działów IT. Najwięcej innowacji w tym zakresie można znaleźć w technologiach open source. By jednak mogły one zostać zastosowane w biznesie, potrzebna jest taka firma jak SUSE, specjalizująca się w dostosowywaniu projektów open source do potrzeb firm i zapewnianiu im profesjonalnego wsparcia.
SUSE przygotowała właśnie dwa nowe rozwiązania służące do szybkiego dostarczania aplikacji – oparte na technologiach kontenerów, Cloud Foundry i Kubernetes:
SUSE CaaS (Container as a Service) Platforma 2 jest oprogramowaniem do zarządzania kontenerami, które umożliwia specjalistom IT i programistom łatwiejsze wdrażanie i skalowanie aplikacji kontenerowych oraz zarządzanie nimi. Stosując je można skrócić cykl dostarczania aplikacji i zwiększyć szybkość dostosowania się do zmian. Nowa wersja oferuje:
- Narzędzie Helm, które upraszcza wdrażanie aplikacji na dużą skalę i zarządzanie nimi na bieżąco. Helm wraz z technologią Kubernetes pomaga klientom znaleźć popularne pakiety oprogramowania spakowane w postaci Chart i korzystać z nich, a także współużytkować własne aplikacje w postaci pakietów Chart narzędzia Helm. Pomaga również tworzyć odtwarzalne wersje aplikacji Kubernetes, inteligentnie zarządzać plikami manifestów Kubernetes i zarządzać wersjami pakietów Helm.
- Większe bezpieczeństwo, wydajność i możliwość rozbudowy oraz rozszerzona obsługa sprzętowa dzięki technologii Kubernetes 1.7 i zaktualizowanej platformie systemowej SUSE MicroOS stworzonej w oparciu o najnowszą wersję systemu operacyjnego SUSE Linux Enterprise Server.
- Łatwiejsza dostępność chmur publicznych dzięki wstępnie zdefiniowanym konfiguracjom wdrożeń platformy SUSE CaaS dostępnym na platformach Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud. Klienci mogą wybrać platformę SUSE CaaS z katalogu usług i pobrać działającą instancję platformy w infrastrukturze chmury publicznej bez konieczności jej ręcznej instalacji. Jest to idealne rozwiązanie do dokonywania oceny platformy oraz implementacji weryfikacji poprawności projektu (proof-of-concept), certyfikacji oprogramowania od niezależnych dostawców lub też wdrożeń w chmurze publicznej na wielką skalę.
Drugą nowością w ofercie SUSE jest oprogramowanie SUSE Cloud Application Platform. To nowoczesne środowisko dostarczania aplikacji ułatwiające zarządzanie cyklem życia tradycyjnych i nowych aplikacji, dostosowanych do środowisk chmurowych. Łączy możliwości technologii Cloud Foundry i Kubernetes, ale jednocześnie upraszcza zarządzanie platformą Cloud Foundry dzięki zastosowaniu unikalnego podejścia oraz wykorzystuje technologię Kubernetes do wdrażania kontenerowej wersji Cloud Foundry i zarządzania nią. Implementacja kontenerowa pochłania niewielką część pamięci wykorzystywanej przez inne dystrybucje platformy Cloud Foundry, ponadto można ją szybciej odtworzyć i skalować. Platforma SUSE Cloud Application będzie dostępna w czwartym kwartale br.
Więcej informacji o naszych rozwiązaniach CaaS i PaaS można znaleźć na stronach suse.com/caas i suse.com/products/cloud-application-platform.
No comments yet