Otwarte zapisy na Letnią Akademię SUSE

Share
Share

Jak uruchomić jedną konsolę do zarządzania wszystkimi moimi Linuksami? Jak zbudować infrastrukturę do obsługi aplikacji w kontenerach? Jak zaprojektować swój pierwszy klaster Ceph? Zapoznaj się z programem tegorocznych spotkań on-line w ramach Letniej Akademii SUSE i zgłoś swój udział!


Rejestracja na warsztaty: 


Jeśli nie wiemy, jak samemu przygotować na obiad interesujące nas danie, otwieramy książkę kucharską lub szukamy przepisu w internecie. Z tych źródeł wiemy, jakie składniki są nam potrzebne, co i w jakiej kolejności wykonać. Ta idea przyświeca nam w przygotowaniu tegorocznej Akademii SUSE. Krok po kroku będziemy wyjaśnić, jak zabrać się do wdrożenia w swojej organizacji tych innowacji open source, które z jednej strony usprawniają pracę działu IT czy rozwiązują palące problemy, a z drugiej wspierają biznes i pozwalają szybciej reagować na nowe potrzeby.

Tegoroczny cykl warsztatów on-line ponownie zrealizujemy na platformie on-line BrightTalk, wystarczy raz założyć na niej konto, by mieć potem dostęp do wszystkich spotkań. Do udziału w nich wystarczy przeglądarka internetowa. Każde zajęcia zajmą nam do 90 minut. Poniżej przedstawiamy tegoroczne tematy i terminy spotkań.

 

Jak uruchomić jedną konsolę do zarządzania wszystkimi moimi Linuksami? (wtorek, 6 sierpnia, godz. 10:00-11:30)

Temat pierwszego spotkania to “Jeden, aby wszystkimi rządzić – jak uruchomić jedną konsolę do zarządzania wszystkimi moimi Linuksami?” Przez zarządzanie rozumiemy tutaj pielęgnację systemów i ich uaktualnianie, konfigurowanie ustawień według zdefiniowanych przez siebie wzorów/szablonów, zarządzanie systemami fizycznymi, maszynami wirtualnymi, chmurowymi, kontenerami, monitorowanie stanu serwerów i ich kondycji.

Plan warsztatów:

  • Co jest nam potrzebne (software / hardware, minimalne środowisko do przeprowadzenia testów, wymagania dla serwera SUSE Manager)
  • Rekomendacje dla konfiguracji do produkcji (kiedy stosować proxy czy repozytoria dla kontenerów)
  • Jak się zabrać do instalacji i na co zwrócić uwagę podczas konfiguracji (dodawanie klientów, serwerów proxy, repozytoriów dla kontenerów)
  • Propozycje zastosowań i pokaz SUSE Managera (objęcie zarządzaniem serwerów innych niż SUSE czy Red Hat, np. Ubuntu; budowanie i audyt kontenerów; monitoring środowiska; wykreowanie nowej maszyny wirtualnej o zadanych parametrach według zdefiniowanego wzorca).

 

Link do udziału: www.brighttalk.com/webcast/11477/364746

Jak zbudować infrastrukturę do obsługi aplikacji w kontenerach? (wtorek, 20 sierpnia, godz. 10:00-11:30)

Temat drugiego spotkania to “DevOps jest prostsze niż myślisz – jak zbudować infrastrukturę do obsługi aplikacji w kontenerach?”

Plan warsztatów:

  • Co jest nam potrzebne (software / hardware, minimalne zasoby do testowego klastra)
  • Rekomendacje odnośnie konfiguracji produkcyjnej i skalowania; jak dobrać storage pod kontenery
  • Jak się zabrać do instalacji (konto na SUSE.com, jak pobrać software, po co nam dokumentacja, co trzeba przeczytać), na co zwrócić uwagę przy instalacji i konfiguracji (konfiguracja klastra, tworzenie własnego repozytorium dla kontenerów)
  • Propozycje zastosowań (od pokazu uruchomienia sklepu internetowego w architekturze mikrousługowej po SAP HANA i SAP Data Hub w kontenerach)
  • Pokaz jak zrealizować praktycznie DevOps stosując SUSE CaaS Platform w połączeniu z darmową wersją GitLab
  • Silne strony SUSE CaaS Platform (kwestie automatyzacji, łatwości użycia, bezpieczeństwa)

 

Link do udziału: www.brighttalk.com/webcast/11477/364754

Jak zaprojektować swój pierwszy klaster Ceph? (wtorek, 27 sierpnia, godz. 10:00-11:30)

Temat trzeciego spotkania koncentruje się na uruchomieniu Software Defined Storage: “Jak zaprojektować swój pierwszy klaster Ceph?”

Plan warsztatów:

  • Co jest nam potrzebne do założenia Software-Defined Storage (software / hardware; minimalna konfiguracja do testów, nody zarządzające, monitorujące i storage
  • Rekomendacje odnośnie konfiguracji klastra produkcyjnego
  • Jak się zabrać do instalacji – przewodnik krok po kroku (jak założyć konto na SUSE.com, jak pobrać pliki instalacyjne, gdzie znajduje się dokumentacja i na co warto w niej zwrócić uwagę), proces instalacji – na co zwrócić uwagę, potencjalne pułapki; podstawy konfiguracji, jak odwzorować fizyczną infrastrukturę w crush map
  • Propozycje zastosowań Software-Defined Storage i pokaz używania SES w praktyce (disk-to-disk backup, obsługa obrazów wirtualnych maszyn, przestrzeń na pliki użytkowników serwerów Windows, serwowanie plików za pośrednictwem Samba).

 

Link do udziału: www.brighttalk.com/webcast/11477/364757

Wszystkie zajęcia są automatycznie nagrywane, a link do udziału jest zarazem linkiem do nagrania. Warto więc zapisać się na wszystkie zajęcia, nawet jeśli kolidują np. z naszym urlopem.

 

Share
(Visited 10 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
3,237 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland