Premiera Adaptive Telco Infrastructure Platform 3.1 do hostowania zwirtualizowanych i skonteneryzowanych funkcji sieciowych
SUSE ogłosiła dziś ogólną dostępność Adaptive Telco Infrastructure Platform (ATIP) 3.1. Oprogramowanie ATIP 3.1 zapewnia łatwiejsze zarządzanie, elastyczność i długoterminową pomoc techniczną przy zachowaniu niezawodności i wysokiej wydajności.
Firmy telekomunikacyjne znajdują się stale pod ogromną presją, aby obniżać koszty i jak najszybciej uzyskiwać przychody. Dlatego korzystają z aplikacji brzegowych do hostowania obciążeń 5G oraz obsługi funkcji szerokopasmowych w sieci dostępowej. Napotykają jednak na znaczne przeszkody techniczne, aby w pełni wykorzystać zalety rozwiązań edge.
ATIP 3.1 zwiększa sprawność operacyjną i obniża koszty ponoszone przez firmy telekomunikacyjne, zapewniając lekką, wspólną warstwę chmury telekomunikacyjnej o otwartym kodzie źródłowym do hostowania zwirtualizowanych i opartych na kontenerach funkcji sieciowych. ATIP 3.1 pomaga również firmom telekomunikacyjnym skrócić czas wprowadzania innowacji i rozszerzyć bazę klientów, zapewniając wspólną platformę CaaS do dostarczania usług telekomunikacyjnych i brzegowych nowym segmentom klientów z różnych branż, z gwarantowaną wydajnością i jakością usług.
Jako jeden z pierwszych członków projektu Sylva, obejmującego całą branżę telekomunikacyjną i mającego na celu umożliwienie interoperacyjności urządzeń brzegowych ze wspólną warstwą kontenera jako usługi (CaaS) typu open source, SUSE ATIP 3.1 jest ściśle zgodny ze specyfikacjami i zaleceniami architektonicznymi projektu.
„SUSE ATIP 3.1 to zoptymalizowana pod kątem sieci telekomunikacyjnych platforma przetwarzania brzegowego, która pomaga dostawcom usług komunikacyjnych w osiągnięciu korzyści z migracji do chmury poprzez przyjęcie jednego ujednoliconego technologicznego stosu, jednego zestawu narzędzi i jednego zestawu umiejętności” – powiedział Keith Basil, dyrektor generalny działu biznesowego SUSE Edge. „ATIP to otwarta i elastyczna platforma, która spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące wydajności obsługi zadań telekomunikacyjnych i która zapewnia dostawcom usług łączności swobodę wyboru najlepszych producentów do budowy przyszłych sieci telekomunikacyjnych opartych na rozwiązaniach cloud-native”.
Zalety rozwiązania SUSE ATIP 3.1 obejmują:
- Dopasowane, zweryfikowane projekty wdrożeń: Rozwiązanie ATIP firmy SUSE zapewnia elastyczną, zoptymalizowaną pod kątem operatorów telekomunikacyjnych platformę z zatwierdzonymi projektami dla dostawców CSP i ich ekosystemu. ATIP obsługuje zarówno platformy ARM, jak i Intel. Zatwierdzone projekty znacznie skracają czas wdrożenia i zapewniają wydajność sieci telekomunikacyjnych.
- Łatwe skalowanie i wdrażanie: ATIP dostarcza rozwiązanie do administrowania, które zostało zaprojektowane z myślą o łatwym wdrażaniu pełnego stosu chmury Telco, od systemu operacyjnego po funkcje sieciowe, i obsłudze operacji w sposób w pełni zautomatyzowany. ATIP 3.1 zapewnia 24-miesięczne długoterminowe wsparcie techniczne producenta.
- Najlepsze w swojej klasie zabezpieczenia i zgodność z przepisami: ATIP opiera się na szybszych i zintegrowanych funkcjach zarządzania ryzykiem oraz certyfikatach podstawowych platform systemowych SUSE. Funkcje zgodności i bezpieczeństwa w ATIP zwiększają jego wartość, wykorzystując najlepsze praktyki w zakresie konfiguracji, dostarczania i zarządzania.
- Rozwiązanie zbudowane od podstaw z myślą o przetwarzaniu brzegowym: Ponad dekada prac rozwojowych SUSE jako dostawcy dla największych producentów sprzętu sieciowego przekłada się obecnie na oferowanie dojrzałych, wysoce wydajnych środowisk uruchomieniowych dla urządzeń brzegowych oraz dla całego stosu rozwiązań brzegowych o niewielkich wymaganiach z komponentami stworzonymi specjalnie z myślą o edge computing.
- Lepsza ochrona inwestycji klientów: Korzystanie ze standardowych i niezależnych od dostawcy interfejsów API do zarządzania infrastrukturą i konfiguracją w oparciu o GitOps zapewnia szybszy zwrot z inwestycji.
Firma SUSE została niedawno uznana za lidera w raporcie ABI Research Competitive Ranking dotyczącym natywnych platform chmurowych 5G: „Kubernetes, Containers and CaaS Layer”. W badaniu uznano wiodącą pozycję SUSE w dziedzinie wdrożeń i innowacji, ponieważ wprowadziła innowacje do swojej platformy zarządzania Kubernetesem uwzględniając obecne potrzeby branży telekomunikacyjnej. W raporcie stwierdzono, że połączenie zautomatyzowanych zadań, łatwości obsługi i rozszerzalności platformy SUSE stanowi innowacyjne rozwiązanie dla dostawców usług telekomunikacyjnych.
Platforma Adaptive Telco Infrastructure Platform 3.1 jest ogólnie dostępna już od 11 października 2024. Więcej informacji można znaleźć na stronie SUSE dla branży telco.
Related Articles
May 09th, 2023
Wkrótce premiera SUSE Adaptive Linux Platform
Apr 05th, 2023