Thomas-Krenn i SUSE wprowadzają na rynek gotowe urządzenie z oprogramowaniem SUSE Enterprise Storage 5
Software Defined Storage szybko zmienia rynek pamięci masowej, gdyż rozwiązuje najważniejsze problemy klientów z szybko rosnącym zapotrzebowaniem na pamięć, skalowalnością i przywiązaniem do jednego dostawcy (vendor lock-in). Potwierdza to m.in. Gartner przewidując, że do 2020 r. nawet 80% nieustrukturyzowanych danych, czyli zdecydowana większość, będzie trzymanych na niedrogich pamięciach masowych działających w środowisku SDS. Stąd też zainteresowanie producentów sprzętu – tych największych jak Lenovo czy HPE (oferuje SUSE Enterprise Storage na serwerach HPE Apollo) oraz nieco mniejszych, jak Thomas-Krenn, który również aktywnie działa na polskim rynku.
Wraz z ukazaniem się na rynku oprogramowania SUSE Enterprise Storage 5 niemiecki producent serwerów Thomas-Krenn wprowadził certyfikowane urządzenie do przechowywania danych (ang. appliance) z obsługą NVM w najnowszej wersji rozwiązania pamięci masowej SDS od SUSE. Produkt skierowany jest do firm potrzebujących niedrogiej, stale dostępnej i łatwej do skalowania pamięci masowej SDS. Został opracowany w ścisłej współpracy z SUSE i certyfikowany w ramach programu certyfikacji SUSE YES Enterprise Storage, który potwierdza bezproblemową obsługę oprogramowania SUSE Enterprise Storage 5.
Urządzenie Thomas-Krenn do przechowywania danych stanowi kompletne rozwiązanie, obejmujące sprzęt i oprogramowanie, w tym subskrypcje na systemy SUSE Enterprise Storage i SUSE Linux Enterprise Server, 12-miesięczną pomoc priorytetową i usługi instalacji na miejscu. Łączna cena obejmująca wszystkie te komponenty to 79 500 euro netto. W celu rozbudowy rozwiązania wystarczy dokupić dodatkowe węzły posiadające certyfikat Yes.
Pojemność pamięci masowej urządzenia Thomas-Krenn w ramach jednego węzła wynosi 48 terabajtów, a dane są przechowywane na dwunastu dyskach twardych. Każdy węzeł wyposażony jest w pamięć masową SSD o pojemności 800 GB i dodatkowo 800 GB pamięci flash NVME. Podłączenie tych dysków za pośrednictwem PCIe idealnie sprawdza się przy obsłudze danych z wykorzystaniem BlueStore – nowego interfejsu zaplecza systemu Ceph. Wydajność całego systemu znacznie wzrasta, gdy metadane BlueStore i logi WAL (Write Ahead Log) są przechowywane na nośniku NVME, który jest prawie trzykrotnie szybszy od dysków SSD. Wyniki testów porównawczych (RADOS Bench) dla wersji poprzedzających wydanie piątej wersji SUSE Enterprise Storage wykazały wzrost wydajności o ponad 300 procent w porównaniu do czwartej wersji SUSE Enterprise Storage na poprzednim sprzęcie.
Zainteresowanych sprawdzeniem możliwości urządzenia Thomas-Krenn z oprogramowaniem SUSE Enterprise Storage Appliance zapraszamy do kontaktu z producentem urządzenia. Z kolei więcej informacji o SUSE Enterprise Storage można znaleźć na stronie suse.com/storage.
No comments yet